منطقه ۲۲ تهران یکی از جدیدترین و  مهمترین مناطق تهران به شمار می رود که امروزه پروژه های مسکونی و تجاری بسیار زیادی در کنار یکدیگر در این منطقه ساخته می شوند، اما یکی از مهم ترین پروژه ها در این منطقه، پروژه هایی هستند که دارای هر دو بعد مسکونی و تجاری هستند و ترکیبی از این پروژه ها به شمار می روند. پروژه های مسکونی و تجاری منطقه ۲۲ در مناطق مختلف این منطقه پراکنده شده است و برخی از آنها از جمله پروژه های پیش فروش در چیتگر اما می توان گفت این پروژه ها در اکثر موارد در منطقه چیتگر قرار دارند و این منطقه از نظر استقبال مشتریان در موقعیت بسیار خوبی قرار گرفته است.

در این مقاله قصد داریم به برخی از پروژه های مسکونی و تجاری منطقه ۲۲ تهران بپردازیم که برخی از آنها هم اکنون مورد استفاده قرار گرفته اند و برخی دیگر در مرحله پیش فروش و یا ساخت قرار دارند، بنابراین اگر به دنبال خرید واحد مسکونی و یا واحد تجاری در مجتمع های ترکیبی هستید خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم.

پروژه مسکونی تجاری پاسارگاد

پروژه مسکونی تجاری پاسارگاد یکی از پروژه های معتبر در منطقه ۲۲ تهران به شمار می رود که  از موقعیت مکانی نسبتاً مناسبی برخوردار است و در ضلع غربی میدان ساحل واقع شده است.

این مجتمع که در مجموع دارای ۱۴ طبقه است، در طبقه همکف خود دارای واحدهای تجاری است که به سمت بلوار اصلی باز می شوند و سپس از طبقه اول تا طبقه ۱۲ در هر طبقه ۶ واحد وجود دارد و واحد هایی که در دو طبقه بالاتر قرار گرفته اند، نسبت به سایر واحد ها بزرگتر می باشند.

به صورت کلی قرار گرفتن واحدهای تجاری در طبقه همکف باعث شده است مغازه ها موقعیت مکانی بسیار خوبی داشته باشند و از بلوار اصلی قابل مشاهده باشند.

این برج از برج های نسبتاً نوساز به شمار می رود که انتخاب واحد ها در سال ۱۳۹۷ انجام شد و هم اکنون واحد های مسکونی و تجاری در این پروژه در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

پروژه پاسارگاد

  پروژه مسکونی و تجاری افرا

این پروژه یکی از مهمترین پروژه های منطقه ۲۲ تهران است که توسط تعاونی مرزبانی ناجا  احداث و بهره‌برداری رسیده است این مجتمع متشکل از واحدهای مسکونی و تجاری در کنار یکدیگر است و  واحدهای تجاری در قسمت پایین و واحدهای مسکونی در قسمت بالای مجتمع واقع شده اند.

این پروژه در مجموع دارای ۲۱ طبقه است که از این میان  به طبقه پایین به واحدهای تجاری اختصاص داده شده اند و واحدهای بالاتر واحدهای مسکونی هستند. یکی از مهمترین مزایای این پروژه این است که ورودی واحدهای مسکونی و تجاری از یکدیگر جدا می باشد و همچنین این واحد ها دارای آسانسور های جداگانه هستند که افراد می توانند از آن استفاده کنند، با این حساب مشتریانی که برای واحدهای تجاری به این واحدها می آیند، باعث تحمیل بار اضافه پرداخت قبوض و یا هزینه های جانبی آسانسور بر روی واحدهای مسکونی نخواهند شد.

برج الوند

برج الوند یکی دیگر از پروژه های مسکونی و تجاری منطقه ۲۲ است که در نزدیکی دریاچه چیتگر و در موقعیت مکانی بسیار مناسبی قرار گرفته است و یکی از بهترین پروژه ها برای سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ تهران است.

این برج که در قالب ۷ طبقه طراحی شده است، دارای ۴ طبقه مسکونی یک طبقه تجاری و دو طبقه منفی است که برای پارکینگ در نظر گرفته شده است.

این پروژه هم اکنون در مرحله پیش فروش قرار دارد و واحدهای آن به صورت سهامی به فروش می‌رسند که برای خرید هر سهام مسکونی باید ۶۰ متر و برای خرید هر سهام تجاری باید سی متر خریداری نمود. تاریخ تحویل این پروژه‌ها در نیمه اول سال ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده است و  با توجه به پیشرفت نسبتا موفق این پروژه بسیاری از خریداران به سمت سرمایه گذاری در آن جذب شده اند‌.

برج الوند

خرید واحد مسکونی در پروژه های مسکونی و تجاری منطقه ۲۲

در برخی از موارد افراد به دنبال خرید واحد مسکونی در پروژه های مسکونی و تجاری منطقه ۲۲ تهران می باشند. این نوع خرید دارای مزایای بسیار زیادی است، برای مثال   از آنجایی که پروژه های تجاری شبها مشغول به کار نیستند، هیچ گونه سر و صدا و آلودگی صوتی ایجاد نمی کنند و به صورت کلی ساکت تر هستند.

به خریدارانی که به دنبال خرید واحد مسکونی در این پروژه ها هستند، توصیه می شود که دقت فراوانی داشته باشند که ورودی واحدهای تجاری و مسکونی از یکدیگر متمایز باشد تا رفت و آمد مشتریان به واحدهای تجاری برای واحدهای مسکونی هیچگونه مشکلی ایجاد نکند.

خرید واحد تجاری در پروژه های مسکونی و تجاری منطقه ۲۲

در بعضی از موارد بسیاری از افراد به دنبال خرید واحدهای تجاری در این پروژه ها هستند که  این موضوع با توجه به پیشرفت بیشتر سرمایه گذاری در واحدهای تجاری کاملا عادی است، زیرا واحد های تجاری در طول زمان افزایش قیمت بیشتری نسبت به واحدهای مسکونی خواهند داشت.

برای خرید واحد تجاری در این پروژه ها توصیه می شود خریداران تا جای ممکن سعی کنند در طبقه های پایین تر این واحدها را خریداری نمایند، زیرا واحدهایی که در طبقه های پایین تر قرار دارند، در اکثر موارد بیشتر در دید مشتریان هستند و طبیعتاً مشتریان بیشتری را به خود جذب می کنند.

به صورت کلی اگر شما دارای منزل هستید و به خرید واحد در منطقه ۲۲ تهران به عنوان یک سرمایه گذاری طولانی مدت نگاه می کنید، خرید واحد تجاری در پروژه های مسکونی و تجاری منطقه ۲۲ یکی از بهترین گزینه هاست، زیرا:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *