شهرک شهید باقری یکی از شهرک های مهم و پر طرفدار در منطقه ۲۲ تهران است که بسیاری از خریداران ملکی قبل از خرید ملک در این منطقه می نمایند. مشکلات شهرک شهید باقری باعث شده است در سال های اخیر  بسیاری از خریداران ملک در این منطقه به فکر تجدید نظر در این باره بیفتند و  اقدام به خرید ملک در دیگر  محله های منطقه ۲۲ کنند.

اگر شما هم قصد خرید ملک در منطقه ۲۲ را دارید، خواندن این مقاله برای شما خالی از لطف نیست. در این مقاله به برخی از مشکلات شهرک شهیدباقری اشاره می کنیم و  چالش هایی که با سکونت در این منطقه با آنها روبرو خواهیم شد را بررسی می کنیم.

آب آشامیدنی نامناسب

مسئولان در این منطقه عنوان می‌دهند تا آب آشامیدنی شهرک شهید باقری از چاه تامین می‌شود و کیفیت مناسبی دارد، اما ساکن این منطقه همواره عنوان می کنند که  آب آشامیدنی موجود در این منطقه به هیچ عنوان با کیفیت نیست و اگر در طول مدت یک هفته و یا کمتر به رسوب های ایجاد شده در سماور دقت کنید، متوجه میزان رسوب بالا در  آب های این منطقه خواهید شد.

مشکل آب آشامیدنی در این منطقه را  می توان به عنوان یکی از مهم ترین مشکلات شهرک شهید باقری دانست.

تخریب زود هنگام شیرآلات

به دلیل وجود نمک و رسوب موجود در  آب در این منطقه شیرآلات خیلی سریع خراب می شوند و  رسوب و کثیفی روی آن ها را فرا می گیرد.

بسیاری از ساکنین این منطقه عنوان می‌کنند شیرالات آنها تنها تا حدود ۵ سال کار آمده است و به دلیل وجود رسوب بسیار زیاد در آب بعد از این مدت شیرالات دیگر کیفیت لازم را نداشته و  نه از نظر زیبایی و نه از نظر کارایی دیگر  قابل استفاده نیستند.

مشکلات کمبود فضای سبز شهرک شهید باقری

در اطراف شهرک شهید باقری فضای بسیار زیادی برای باغچه ها در نظر گرفته شده است، اما این باغچه ها یا درخت و گلی ندارند و یا به صورت کامل با  ضایعات و رسوب پوشانده شده اند‌، البته در بعضی از موارد باغچه های خوبی نیز در این منطقه وجود دارند، اما کافی نیستند.

از آنجایی که وجود فضای سبز در هر منطقه ای باعث تلطیف فضا می شود،  نبود فضای لطیف و پاکیزه را می توان یکی از مشکلات شهرک شهید باقری دانست.

 

کمبود فضای سبز در شهرک شهید باقری
کمبود فضای سبز در شهرک شهید باقری

 وجود نخاله های ساختمانی در کنار ساختمان ها

یکی از مشکلات شهرک شهید باقری وجود نخاله های ساختمانی در کنار  خیابان ها و کوچه هاست. همانطور که می دانید این قسمت از منطقه  به عنوان قسمتی تازه تاسیس به شمار می رود به همین دلیل وجود نخاله های ساختمانی در اطراف کوچه ها  تا حدودی طبیعی است.

نخاله های ساختمانی وقتی دردسرساز می‌شوند که برای مدت زیاد و طولانی در کنار کوچه ها و خیابان ها باقی بمانند و  کسی که اقدام به جمع آوری آنها  از سطح شهر نکند.

در برخی از قسمتهای شهرک شهید باقری حدود ۵ سال است که نخاله‌های ساختمانی وجود دارند و این نخاله ها نه تنها چهره شهر را زشت کرده‌اند، بلکه در هنگام وزش باد در اطراف پراکنده شده و خاک موجود روی آنها با عکس  ایجاد گرد و خاک در منازل مجاور می شود.

نخاله های ساختمانی

ریختن زباله در برخی از مناطق

در برخی از مناطق شهرک شهید باقری زباله‌های بسیار زیادی ریخته می شود. برخی از قسمت‌های این شهر که همواره  به عنوان زباله دانی برای کارخانه ها و شرکت های مجاور استفاده می شود که  باعث ایجاد بوی نامطبوع می شود.

همسایه هایی که در اطراف مناطق  پر از زباله زندگی می کنند، همواره از بوی بد و نامطبوعی که داخل منازل و یا کوچه  وجود دارد، ناراضی هستند.

عدم دسترسی به مدارس دولتی

مدارس دولتی از شهرک شهید باقری بسیار دور هستند و یا تعداد مدارس دولتی موجود در این منطقه بسیار کم است به طوری که جوابگوی نیاز ساکنین این منطقه نمی باشد، البته می توان گفت این مورد از جمله مشکلات منطقه ۲۲ تهران در تمامی نواحی است و به این نقطه از شهر خلاصه نمی شود.

با توجه به اینکه بسیاری از جمعیتی که در شهرک شهید باقری زندگی می‌کنند، از جوانان و میانسالان هستند و فرزندانشان به مدارس مناسبی برای آموزش و پرورش نیاز دارند که این موضوع در شهرک شهید باقری حل نشده است.

نبود فاضلاب

یکی از مشکلات شهرک شهید باقری را می توان نبود انشعاب فاضلاب در تمامی قسمت های آن دانست، بسیاری از فاضلاب های تولید شده در این منطقه  به چاه ریخته می شوند که  با توجه به وجود آپارتمان های بسیار زیاد در این منطقه چاه برای این کار کافی نیست.

وجود چاه به جای فاضلاب باعث می شود خیلی زود چاه ها پر شده و نیاز به تخلیه کردن داشته باشند. البته گمان می رود این مشکل و معضل تا حدود ۴ سال آینده برطرف گردد.

مشکلات درمانگاه های شهرک شهید باقری

در سال های اخیر  پایگاه سلامت همدلی در شهرک شهید باقری  به وجود آمد که یکی از پایگاه های مناسب برای برطرف کردن نیاز ساکنین این منطقه است، اما تجهیزات کافی و وسعت به اندازه ای ندارد و  با توجه به آپارتمانی بودن تمامی مناطق شهرک شهید باقری، این قسمت از منطقه  پایگاه های درمانی مناسبی ندارد که این موضوع یکی از مشکلات برج های چیتگر نیز به شمار می رود.

پایگاه سلامت همدلی تا حدودی نیاز  افراد در این منطقه را برطرف نموده است، اما  با توجه به شرایط و آمار حداقل دو پایگاه دیگر برای شهرک شهید باقری مورد نیاز است تا بتواند نیاز تمامی ساکنان این منطقه را مرتفع سازد.

حل مشکلات شهرک شهید باقری

حل مشکل آب

امروزه با توجه به وجود آمدن آپارتمان ها و خانه های ویلایی بیشتر در این منطقه، بسیاری از مسئولین در صدد رفع مشکلات در این منطقه بر آمده اند. برای مثال مسئولین می‌گویند با  ایجاد تصفیه خانه شماره ۶  سعی می‌کنند آب موجود در منطقه شهرک شهید باقری را به صورت کامل  تسویه نموده و سپس آن را در اختیار منازل مسکونی این منطقه قرار دهند.

یکی دیگر از راه هایی که برای برطرف کردن معضل آب مسکونی در این منطقه  اندیشیده شده است، این است که آب مورد نیاز برای این منطقه را از سد تامین کنند تا رسوب کمتری در آن وجود داشته باشد.

حل مشکل زباله و نخاله

شهرداری برای حل مشکل زباله های موجود در این منطقه اقدام به فرستادن اخطار برای  صاحبان زمین هایی که زباله در آنها جمع آوری شده است نموده است. در صورت عدم پیگیری  این مسئله توسط صاحبان آن  شهرداری خود این مسئله را پیگیری نموده و  قانون شکنان در این زمینه را مجازات خواهد کرد.

حل مشکل فاضلاب

بر اساس قول های شهرداری تا حدود ۴ سال آینده فاضلاب کشی در این منطقه انجام می شود و  مشکل فاضلاب و چاه نیز برطرف خواهد شد و این قسمت از منطقه ۲۲ نیز به فاضلاب شهری متصل خواهد شد.

کلام آخر

تمامی مشکلات شهرک شهید باقری تا حدود  چهار سال آینده قابل حل و  پیگیری هستند، به علاوه با توجه به افزایش ساخت و ساز در این منطقه می توان گفت  تعداد پیگیر آن تمامی معضلات در این منطقه بسیار بیشتر خواهد شد و  همین موضوع باعث می‌شود مشکلات شهرک شهید باقری تا حدود زیادی برطرف گردد.

اگر به دنبال  سرمایه گذاری در شهرک شهید باقری هستید باید بدانید با توجه به رفع تمامی این مشکلات در آینده این سرمایه‌گذاری تا حدود ۴ الی ۵ سال آینده جوابگو خواهد بود و رشد سرمایه مناسبی را  در آن زمان تجربه خواهید نمود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *