کلاهبرداری در پروژه چیتگر باعث شده است که برخی از افراد  از اعتماد کردن به پیش فروش آپارتمان دریاچه خلیج فارس سر باز بزنند، اما استعلام تعاونی مسکن چیتگر یکی از بهترین راه ها برای از دست ندادن سرمایه گذاری در منطقه ۲۲ تهران است.

استعلام تعاونی مسکن چیتگر به روشهای مختلفی امکان پذیر می باشد و تا حدود زیادی با استعلام تعاونی ها می توانید  مطمئن شوید پروژه هایی که توسط این تعاونی احداث و بهره برداری شده اند، قابل اتکا و  خریداری هستند و هیچ گونه کلاهبرداری در فروش آنها اتفاق نیفتاده است.

برای استعلام تعاونی مسکن چیتگر بهتر است به راه های زیر توجه نمایید:

استعلام تعاونی مسکن چیتگر از نظر وجود فعالیت در پروژه

پروژه هایی که برای پیش فروش در اختیار خریداران قرار می گیرند، معمولاً پروژه های در حال ساخت هستند به همین دلیل برای سرمایه گذاری در  این پروژه ها بهتر است در ابتدای امر به محل پروژه رفته و کار و فعالیت اعضا را بررسی نمایید.

اگر متوجه شدید برای چند روز متوالی در پروژه هیچگونه کاری انجام نشده است، به احتمال بسیار زیاد این پروژه تنها برای فریب عوام به مراحل اولیه رسیده است و  تعاونی سازنده این پروژه قصد  ادامه دادن پروژه را ندارد.

استعلام رضایت سایر پیش خریداران تعاونی مسکن چیتگر

قبل از اقدام به هر کاری بهتر است برای استعلام تعاونی مسکن چیتگر  غذای که در آن پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند را شناسایی نموده و  از آن ها در مورد نحوه کار تعاونی و رضایت آنها از تعاونی سازنده اطلاعاتی به دست آورید.

در این مورد شاید با خود فکر کنید که از کجا باید سایر پیش خریداران یک پروژه را بشناسید؟ در این مورد می توان گفت شاید این کار اندکی دشوار باشد اما می توانید سایر پروژه های ساخته شده توسط تعاونی را شناسایی نموده و  به محل پروژه ها رفته و با ساکنین آن منطقه صحبت کنید.

تطبیق زمان‌بندی و پیشرفت کار

یکی از مواردی که در هنگام استعلام تعاونی مسکن چیتگر می تواند به شما کمک فراوانی کند  تطبیق زمان بندی  تحویل پروژه و میزان پیشرفت در کار است. برای مثال اگر تعاونی سازنده به شما قول داده است که طی یک سال آینده  ملک پیش خریداری شده را به شما تحویل دهد، باید زمانی که به محل پروژه می روید کاملاً متوجه شوید که امکان تمام شدن پروژه تا یک سال آینده وجود دارد.

اگر  تعاونی سازنده در قرارداد پیش فروش ذکر نموده باشد که پروژه در مدت زمان اندک در اختیار شما قرار می گیرد، اما پیشرفت فیزیکی بروژه  بیانگر این موضوع نباشد باید به  کیفیت کار تعاونی و حقیقی بودن آن شک کرد.

دقت به نام تعاونی

برخی از تعاونی‌ها به تازگی احداث شده‌اند و یکی از سوالاتی که برای بسیاری از افراد پیش می‌آید این است که چگونه به این تعاونی‌ها می‌توان اعتماد نمود؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت دقت به نام تعاونی می تواند کمک کننده باشد، زیرا برخی از تعاونی‌هایی که در گذشته اقدام به کلاهبرداری نموده اند و مردم دیگر اعتمادی به آنها ندارند، سعی می‌کنند با نام های جدید وارد عرصه ساخت و ساز در منطقه ۲۲ تهران شوند و  یکی از مواردی که باعث نشان داده شدن تقلبی بودن این تعاونی هاست، شباهت نام این تعاونی‌ها با  تعاونی قبلی می باشد.

به صورت کلی اگر متوجه شدید تعاونی مورد نظر شما تازه کار است، بهتر است پیشینه کارکنان را بررسی کنید تا متوجه شوید که آیا آنها قبلاً در تعاونی که اقدام به کلاهبرداری نموده است، فعالیتی داشته اند یا خیر.

استعلام تعاونی مسکن چیتگر

قیمت منطقی

در بعضی از موارد ممکن است با آگهی هایی روبرو شوید که به نوعی قصد جذب کردن شما به سمت خرید از تعاونی را دارند. برای مثال ممکن است در آگهی متوجه شوید که قیمت ملک بسیار پایین تر و مناسب تر از قیمت واقعی آن است بدیهی است که در این صورت تعاونی سازنده ممکن است دارای ایراداتی باشد و یا  تنها به دنبال کلاهبرداری از مردم و  عدم تحویل ملک به آنها باشد.

در هنگام خرید از تعاونی های مختلف دقت نمایید که قیمت پیش خرید آپارتمان از قیمت خرید آن معمولاً مناسب تر در می آید اما سودی که در این میان نصیب پیش خریداران می شود، نهایتاً ۱۵۰ الی ۲۰۰ میلیون است و اگر متوجه شدید قیمت ملکی که خریداری نموده اید از قیمت ملک های مجاور خیلی کمتر است، باید به تعاونی سازنده شک کنید.

نحوه پرداخت منطقی

یکی از مواردی که به شما برای استعلام تعاونی مسکن چیتگر کمک می کند نحوه پرداخت منطقی می باشد. در این مورد میتوان گفت قسط ها  باید کاملاً بر اساس پیشرفت پروژه و زمانبندی انجام پروژه  به حساب ریخته شوند بنابراین اگر بسیج به حساب ریخته شد و پیشرفتی در پروژه مشاهده نشد می توان گفت تعاونی سازنده آن به نوعی سهل انگاری نموده است و یا به دنبال کلاهبرداری در پروژه است.

یکی دیگر از مواردی که در مورد نحوه پرداخت منطقی می توان به آن اشاره نمود، این است که نحوه پرداخت باید به گونه‌ای باشد که از قبل تمامی مفاد آن به  سمع و نظر خریداران رسیده باشد و خریداران  در قرارداد خرید پروژه امضا کرده باشند که می توانند از پس پرداخت اقساط در موعد مقرر و از پیش تعیین شده بربیایند.

نحوه امتیاز دهی به خریداران

در هر آپارتمان واحدهایی که در طبقات بالاتر قرار دارند از کیفیت بهتری برخوردار بوده و به نوعی  واحدهایی هستند که مشتریان بسیار زیادی را به خود اختصاص می دهند. واحدهای طبقه بالاتر به دلیل دور بودن از در ورودی، آلودگی صوتی کمتری دارند و به علاوه از خیابان و سر و صدای آن نیز در امان هستند، همین موضوع باعث می شود تمامی پیش خریداران به سمت خرید ملک در واحدهای بالا تر جذب شوند.

نحوه کار تعاونی ها معمولاً به صورتی است که در ابتدای امر امکان انتخاب ملک برای خریداران وجود ندارد و پس از آماده شدن واحدها خریداران کمک ملک مورد نظر خود را انتخاب می نمایند، در این میان تعاونی باید اولویت بندی افراد خود را مشخص کند. برای مثال اگر تعاونی بخواهد با قرعه کشی اولویت بندی خود را مشخص نماید تعاونی خوب و کارآمدی نیست، زیرا تعاونی های موفق و کاردرست  در مراحل اولیه اعلام می کنند که افرادی که اقساط خود را به موقع و سر موعد تحویل دهند، در اولویت بالاتری قرار گرفته و می توانند واحد موردنظر خود را زودتر از سایرین انتخاب کنند.

استعلام نوع قرارداد پیش فروش تعاونی مسکن چیتگر

قراردادی که برای پیش فروش مسکن در چیتگر منعقد می شود، شاید قراردادی رسمی باشد که در دفترخانه رسمی به ثبت و امضا برسد، بنابراین انعقاد قراردادهای غیر رسمی در اولویت نیستند و تعاونی هایی که اقدام به انعقاد قراردادهای غیر رسمی می‌کنند، معمولا پیشینه و سابقه درستی نداشته و بهتر است با آنها قراردادی منعقد نکنید.

حفظ ارزش پول پیش پرداخت شده

در بعضی از موارد پولی که  به عنوان پیش پرداخت در  اختیار تعاونی‌های مسکن قرار می گیرد دارای هیچگونه قراردادی برای مشارکتی در سود نمی باشد، این در حالی است که در قراردادهای معتبر باید سیاست حفظ ارزش مالی پروژه  در نظر گرفته شود.

برای مثال در شرایط پروژه ستین ذکر شده است که این پروژه دارای حق پانزده درصدی مشارکت در سود پروژه است و پیش خریداران با شرکت در شرایط پروژه ستین   در مورد حفظ ارزش مالی خود اطمینان خاطر خواهند داشت.

علت اهمیت استعلام تعاونی مسکن چیتگر

علت اهمیت استعلام تعاونی مسکن چیتگر را می توان در دو مورد زیر عنوان نمود:

  1. در سال‌های اخیر با توجه به بالاتر رفتن قیمت مسکن، بسیاری از افراد سودجو اقدام به ایجاد و  احداث تعاونی های تقلبی کرده اند و  سروری از موارد ممکن است یک واحد را به چندین نفر بفروشند و یا  در واقع قصد ساخت و ساز نداشته باشند و تنها پیش پرداخت مردم را از آنها دریافت نموده و به نوعی کلاهبرداری کند. همین موضوع را می توان یکی از مهمترین  دلایل اهمیت استعلام تعاونی مسکن چیتگر دانست.
  2. دومین علت این موضوع این است که در سال های اخیر  کلاهبرداری در پروژه چیتگر دارای سابقه طولانی بوده است و افراد مالباخته زیادی  در این پروژه ها پول و هزینه خود را از دست داده‌اند، به همین دلیل استعلام تعاونی مسکن چیتگر  برای اعتماد بیشتر به پیش فروشندگان ضروری است.

کلام آخر

امیدواریم این مقاله به شما در اعتماد کردن به تعاونی‌ها کمک فراوانی کند و به شما کمک کند تا  پبا توجه به آینده منطقه ۲۲ تهران از سرمایه‌گذاری در این منطقه محروم نشوید به علاوه اسیر دام کلاهبرداران پروژه های مختلف نیز نشده و سرمایه گذاری مطمئن و خوبی داشته باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.