معایب برج های چیتگر یکی از مسائلی است که ساکنان منطقه با آن مواجه هستند. چیتگر یکی از مناطق تهران است که امروزه به علت ساخت و ساز برج ها، مراکز تفریحی و فروش گاهی مورد توجه عده بسیاری از مردم، سازنده ها و سرمایه گذاران قرار گرفته است. اما توجه داشته باشید هر موقعیتی که در آن ساخت و ساز شکل می گیرد، در کنار مزایای بسیار تعدادی معیاب هم وجود دارد.

دانستن همه ویژگی های مثبت و منفی باعث آگاهی کامل هر شخص می شود و کمک می کند تا با دید بهتری یک انتخاب مناسب بدون پشیمانی داشته باشد. اگر شما هم به دنبال سرمایه‌ گذاری در منطقه چیتگر هستید، بهتر است در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. بنابراین خواندن این مقاله را به شما توصیه می‌کنیم.

معایب برج های چیتگر از نظر مکان قرارگیری

یکی از معضلات و معایبی که در مورد برج های چیتگر به آنها پرداخته می شود، کمبود امکانات رفاهی و درمانی در قسمت اطراف برج های چیتگر است. وجود این مراکز درمانی و رفاهی در اطراف هر منطقه‌ به صورت مجزا بسیار مهم است. یکی از معضلاتی که برخی از ساکنین محله چیتگر از آن ابراز نارضایتی می کنند؛ محدود بودن تعداد این اماکن است.

معایب محیط زیستی برج های چیتگر

در سالهای اخیر سازمان محیط زیست عنوان نموده است که برج های چیتگر برای محیط زیست بسیار  مضر هستند. در گزارش واصله از سازمان محیط زیست در منطقه ۲۲ تهران نباید هیچ گونه ساخت و سازی انجام می شده است.

درست است که امروزه با هدف پاکی هوایی سایر مناطق تهران منطقه ۲۲ رونق و رواج بسیار زیادی پیدا کرد، اما ساخت و ساز بیش از اندازه در این منطقه باعث آسیب به اکوسیستم و محیط زیست منطقه شده است و این مورد را می توان یکی از معایب برج های این منطقه از تهران عنوان نمود.

 

عدم وجود پارکینگ کافی برای دریاچه چیتگر

یکی از معایبی که  این روز ها برج های چیتگر را تحت تاثیر قرار داده، عدم در نظر گرفتن پارکینگ مناسب و کافی برای دریاچه چیتگر است. در روز های تعطیل که مردم برای پیک نیک و یا سفر به این قسمت از شهر حرکت می کنند، با کم بود جای پارک خالی مواجه می شوند. یا به دلیل پیدا نکردن جا پارک در سایه و … مدام در خیابان ها در تردد هستند. این شرایط باعث ایجاد ترافیک شدید در خیابان، قفل شدن مسیر تردد، پارک دوبل و حتی پارک در چلوی درب ورودی پارکینگ برج ها می شود. این شرایط در نهایت باعث ایجد آلودگی صوتی فراوانی می شود.

 

عدم وجود مغازه در اطراف این منطقه

یکی از معایب برج های چیتگر را می توان عدم وجود مغازه یا سوپر مارکت در اطراف  این برج ها نام برد. کسانیکه در برج ها زندگی می کنند به طور معمول برای تهیه مایحتاج خود؛ آخر هر هفته با وسیله نقلیه به مراکز خرید و فروشگاه ها مراجعه می کنند. اما عده ای از ساکنین برج های چیتگر  عنوان می کنند که برای خرید مواد غذایی مثل نان معمولاً مجبور هستند از یک طرف دریاچه به طرف دیگر بروند تا بتوانند نیاز غذایی خود را تهیه کنند.

این معضل در برج های چیتگر تا حدود زیادی در طول زمان حل می شود زیرا با گذشت زمان مغازه ها و فروشگاه‌ های زنجیره‌ای بیشتری در این منطقه تاسیس می شوند که باعث رفع نیازهای مربوط به خرید برای برج های چیتگر خواهد شد.

ترافیک زیاد

افرادی که در روزهای تعطیل  برای تفریح و دوچرخه سواری به دریاچه چیتگر می آیند، به دلیل عدم  مدیریت  جای پارک کافی مجبورند ماشین خود را در اولین موقعیت پیش رو، به صورت پارک دوبل انجام دهند. همین موضوع باعث به وجود آمدن ترافیک زیاد و صدای بوق وآلودکی صوتی فراوانی می شود. چرا که هر راننده برای حرکت کردن مدت زمان زیادی را منتظر می ماند تا راننده دیگر را پیدا کند.

با این تفاصیر حساب کنید اگر یکی از ساکنین برج های چیتگر بخواهد برای خرید مایحتاج خود با استفاده از ماشین به مغازه‌ای بروید، به احتمال زیاد در این ترافیک گیر می کند و  باید زمان زیادی را برای رسیدن به مقصد خود بماند. تمام این شرایط به علت سوء مدیریت و نظم بخشی برای تردد وسابل نقلیه است. که ذهن همه راننده ها را آزده خاطر می کند.

وجود دستفروشان زیاد در این منطقه

معایب دیگری که که می توان برای برج های چیتگر به آن اشاره کرد؛ صدای همیشگی دست‌ فروشان برای فروش محصول خود است. با توجه به در دسترس نبودن مغازه در این قسمت از شهر، کار دست فروشان رونق و رواج بسیار زیادی دارد و بخشی از لیست خرید ساکنین را بر طرف می کند. اما نکته اینجاست که علاوه بر تولید آلودگی صوتی به خصوص در ساعات استراحت، وجهه مناسبی برای تصویر خیابان ها ندارد.

 

  کمبود مدارس دولتی در اطراف برج

یکی از مهمترین  معایب برج های چیتگر کمبود مدارس دولتی برای تحصیل دانش آموزان دختر و پسر است.  در اطراف این منطقه حتی با وجود سرویس مدرسه مدت زمان زیادی در راه خانه تا مدرسه و بلعکس صرف رفت و آمد می شود. امروزه والدین به آموزش و پرورش کودکان خود بیش از هر چیز دیگری اهمیت می دهند، اما متاسفانه در اطراف برج های چیتگر مدارس دولتی زیادی وجود ندارد.

از طرف دیگر در این منطقه مدارس غیر انتفاعی بیش از اندازه به وجود آمده اند و همواره سعی می کنند دانش آموزان را به خود جذب نمایند. البته شاید در مورد آموزش بین مدارس غیر انتفاعی و مدارس دولتی فرق چندانی وجود نداشته باشد، اما بسیاری از ساکنان این منطقه توان مالی مورد نظر برای فرستادن فرزندشان به مدرسه غیر انتفاعی را ندارند.

 

کمبود اتوبوس های واحد

بعد از احداث برج ها و آسمان خراش های فراوان در اطراف دریاچه چیتگر، اتوبوس های شرکت واحد برای حمل و نقل مسافران از اطراف دریاچه به سمت  مترو ها فعالیت خود را آغاز نمودند. همانطور که می دانید استفاده از وسایل هم نقل عمومی از نظر هزینه و کمتر شدن ترافیک نقش موثری دارند.

اما این روز ها تعداد محدود اتوبوس های واحد جوابگوی نیازهای ساکنان این منطقه نمی باشند و  همین مورد را می توان یکی از معایب برج های چیتگر عنوان نمود.

 

کمبود امکانات ورزشی

امروزه استفاده از سالن های ورزشی برای رسیدن به تناسب اندام و سلامتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی دیگر از معایب برج های چیتگر را می توان دور بودن این برج ها از سالن های ورزشی دانست. در اطراف برج های چیتگر تنها یک و یا دو سالن ورزشی وجود دارند که این تعداد سالن ورزشی جوابگوی نیاز ساکنان این منطقه نمی باشد. موضوع ورزش کردن، رسیدن به تناسب اندام و داشتن سلامت جسمی موضوع مهمی است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. حتی کودکان و سالمندان هم باید از مجموعه های ورزشی بهره مناسبی داشته باشند. تعداد محدودی از برج ها هستند که سالن ورزشی دارند.

 

آیا معایب برج های چیتگر قابل حل شدن هستند؟

همانطور که در بالا نیز به این موضوع اشاره کردیم بیشتر معایب این برج ها در طول زمان قابل بررسی و حل کردن هستند،  اما اکنون نمی‌ توان در مورد مدت زمان مورد نیاز برای حل شدن این موضوع  رقم معینی تعیین نمود.

با توجه به شرایط موجود در منطقه و عدم وفای ارگانهای دولتی و ارگانهای خصوصی به عهدشان در مورد منطقه ۲۲، حداقل زمان مورد نیاز برای بر طرف نمودن تمامی معایب موجود در آپارتمان ها و برج های این منطقه، ۱۰ الی ۱۵ سال است که مدت زمانی نسبتاً طولانی ولی قابل حل است.

 

آیا با وجود معایب برج های چیتگر در این مکان  سرمایه گذاری کنیم؟

بدیهی است زندگی در هر منطقه‌ای دارای شرایط مخصوص به خود است و منطقه ۲۲ نیز از این قاعده مستثنا نیست. امکاناتی که برای برج ها در نظر گرفته شده بسیار ایده آل است. امکانات عمومی مرتبط به محیط بیرون برج های دور از دسترس نیست و قطع به یقین با مرور زمان قابل حل شدن است.

اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در منطقه ۲۲ هستید، بهتر است تمامی مشکلات منطقه ۲۲ تهران را  در نظر بگیرید و سپس  در این مورد به جمع‌ بندی کلی و تصمیم گیری برسید، اما با توجه به نظر مشاوران املاک ملک استار در مورد این قسمت از شهر می توان گفت سرمایه گذاری در بخش مسکن هموار سود آور بوده و ار رونق نمی افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *