چرا خرید و فروش اقساطی؟

سرمایه گذاری در مسکن یکی از بهترین و پر سود ترین موقعیت ها در کشور ماست. دلیل آن هم تورم است که با توجه به شرایط کشور، قیمت مسکن رو به افزایش خواهد بود. این در حالی است که در سایر کشورها این موقعیت با توجه به ثبات نرخ ارز و ارزش پول وجود ندارد.
با توجه به این شرایط و کاهش قدرت خرید مردم ، صاحب خانه شدن و خرید ملک مناسب به سختی ممکن است. در این شرایط پیش خرید ملک و پرداخت اقساط در طول زمان، یک راه عاقلانه برای سرمایه گذاری در املاک و حفظ ارزش پول و دارایی خواهد بود. علاوه بر این به گفته کارشناسان مسکن، در شرایط مشابه ، خرید واحد های پیش فروش در مقایسه با خرید واحد های ساخته شده سود بیشتری دارد. با توجه به این مطالب ، پیش خرید ملک و خرید اقساطی آپارتمان می تواند گزینه خوبی باشد.
در پیش خرید شما با مبلغی امتیازی خریداری می کنید و سپس با پرداخت اقساط بعد از چند سال صاحب خانه می شوید. از مزیت های پیش خرید امکان فروش امتیاز به اشخاص دیگر است. همچنین شما با قیمتی پایین تر و مرحله به مرحله خانه را پیش خرید می کنید و بعد از تکمیل و اتمام ساخت می توان خانه را با قیمت بالاتری فروخت.

برای سرمایه گذاری در پروژه های پیش خرید ملک سازندگان و تعاونی های بسیار زیادی وجود دارد و هر روزه نیز به تعداد آن ها افزوده می شود اما انتخاب درست پروژه و اعتماد به گروه سازنده یکی از سخت ترین تصمیمات در روند سرمایه گذاری است.
برای فعالیت در بازار مسکن و سرمایه گذاری در آن دریافت مشاوره از افراد متخصص امری ضروری است. چرا که حضور تعاونی های مسکن متعدد و بررسی آن ها نیاز به تخصص و دیدگاه عمیق دارد. در این میان مشاوران املاک به دلیل فعالیت چند ساله در بازار مسکن به راحتی می توانند تعاونی های معتبر و نامعتبر شناسایی کرده و در تشخیص آن ها به شما کمک کنند.

چرا منطقه ی چیتگر؟

در میان مناطق مختلف تهران منطقه ی چیتگر به دلیل رشد بالای آن در چند سال اخیر یکی از مناطقی است که بسیار مورد توجه سازندگان و خریداران قرار گرفته است. منطقه ۲۲ وسعت بسیار زیادی دارد و از پتانسیل بالایی برخوردار است. در این منطقه به دلیل موقعیت مکانی مناسب، آب و هوای مطلوب، و همچنین رویکرد شهرداری در این منطقه، شاهد پیشرفت هایی مطابق با الگوهای نوین شهرسازی هستیم. این منطقه به سبب کیفیت ساخت بالا دارای چندین گواهینامه کیفی می باشد و از امکانات بسیاری برخوردار است. از جمله ویژگی های شاخص این منطقه می توان امکانات رفاهی و تفریحی بسیار و دسترسی های مناسب آن را ذکر کرد.

منطقه چیتگر الگویی از توسعه پایدار و شهریت مدرن است. با گذشت زمان هر چه پروژه های در حال ساخت پیشرفت فیزیکی بیشتری داشته باشند، نمودار خرید و فروش منطقه بالاتر می رود . این درصد پیشرفت منطقه هم زمان با بالا رفتن درصد تورم و افزایش قیمت مسکن سودی مضاعف را نصیب سرمایه گذاران در این منطقه خواهد کرد.

نحوه ی پرداخت اقساط

در پروژه های پیش فروش ملک معمولا در ابتدای خرید مبلغی به صورت نقدی دریافت شده و بقیه ی مبالغ طی اقساطی از سرمایه گذاران دریافت می شود. در پروژه های مختلف شرایط پرداخت تفاوت هایی دارند و با توجه به سازنده، میزان پیشرفت پروژه، نوع ساخت بنا و … قیمت ابتدایی و اقساط آن ها متفاوت است. در حالت معمول شرایط پرداخت پروژه های پیش فروش به صورت زیر است:

۳۰-۶۰ درصد به صورت نقدی و همزمان با عقد قرارداد

۲۵-۵۰ درصد به صورت اقساط همزمان با پیشرفت فیزیکی پروژه

۵-۱۰ درصد زمان تحویل

۵-۱۰ درصد زمان تحویل سند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.